Tylko zalogowani mogš pisać w Shoutbox'ie.

hessu przedwczoraj o 19:56
No to jak już wcześniej pisane Zapraszamy na Serwer Polska-Ubojnia i Polska Gazownia :)
vudka dnia 21.06.2018 o 05:53
Kultury trochę, wielka postać et odchodzi więc sobie ten regulamin w dupe wsadzić możesz!
kisi dnia 20.06.2018 o 15:44
musze obczaic czemu na legacy nie pobiera
kisi dnia 20.06.2018 o 15:43
jak chcecie jakies linki do plikow to pioszcie
Agressiv dnia 20.06.2018 o 15:01
Zapraszam do ponownego zapoznania się z regulaminem forum.
hessu dnia 19.06.2018 o 19:50
Tak jest Maniuś dzieki a ja już ip zmieniać zapragnoł w imie tej gry :D dziekuje jutro wolne więc na spokojnie zrobie
~MANIEK INO dnia 19.06.2018 o 08:25
hessu sprawa wyglada tak jest taka paczka 34,34mb i legancy niechce jej pobrac ja wkleilem ja recznie w silenta i legancy u kisisa smiga
~MANIEK INO dnia 19.06.2018 o 08:03
z tego co widze to ten sam plik pobiera z fast dl a pozniej z silent czyli pliki kisi ma ok tylko legancy co pamietam nie bierze zadnych menu serwera i tak dalej moze to jest problem
~MANIEK INO dnia 19.06.2018 o 07:47
może ma te pliki podwójnie w pobieraniu i legancy glupieje
~MANIEK INO dnia 19.06.2018 o 07:47
hessu próbowałem do kisisa wbić z legancy i lipa widzi ten sam plik dwa razy i nie może pobrać
PANEL LOGOWANIA
Zgubione has?o Nie masz u nas konta? Zarejestruj si? teraz!
Najnowsze Poradniki
Baza frag movie 715 wyœ.
Jak grać w ET 2017 3199 wyœ.
Silent 0.9.0 1420 wyœ.
Public SERVERS ETPRO 2443 wyœ.
Streamy O ET 2477 wyœ.
Enhmod 6749 wyœ.
Regulamin wersja Nie... 1468 wyœ.
Zobacz więcej...
Ostatnio Widziani
mazak1odchodzi
Google27 minut temu
Agressiv6 godzin temu
hessudzisiaj o 00:09
~MANIEK INOwczoraj o 23:05
Nescavewczoraj o 22:45
bossikwczoraj o 22:42
Goœci na stronie: 4 online

Mapping

Mecze z GamesTV

Partnerzy

http://www.wolfeket.pl
Braundorf_b4
Napisane przez: G
Data: 08 listopad 2010

# Braundorf_b4 #Swojego czasu była to bardzo popularna do sparów, oficjalna mapa CB. Obecnie odeszła troszeczkę w zapomnienie, ale niewykluczony jest jej powrót do łask w nadchodzących sezonach. Mapa charakteryzuje się mrocznym, surowym klimatem. Wielu graczy, żali się, iż "nic na niej nie widzi". Ja osobiście ustawiam najwyższą możliwą jasność!


# Allies #


Podstawowym celem drużyny allies na tej mapie jest wysadzenie centrum sterowania potężnego niemieckiego bunkra położonego niedaleko wsi Braundorf. Aby tego dokonać allies muszą zająć pierwszy, wysunięty spawn point axis oraz wysadzić potężną bramę zagradzającą drogę do bunkra. W jakiej tego dokonają kolejności zależy zazwyczaj od doboru taktyki lub po prostu przebiegu danej potyczki.


# Axis #


Team axis na tej mapie, za wszelką cenę nie może pozwolić aliantom na wysadzenie centrum sterowania bunkrem. Wpierw bronią potężnej bramy, odgradzającej aliantom drogę do bunkra. Tuż obok mają swój pierwszy respawn punkt. Gdy stracą bramę, pozostaje im jedynie obrona swojego bezcennego bunkra.


1. Pierwszy respawn punkt allies.
2. Skrzynki z amunicją i apteczkami.
3. Olbrzymia brama, otwierająca główną drogę do bunkra.
4. Pierwszy respawn punkt axis oraz drugi respawn punkt allies (po wysadzeniu bramy głównej).
5. Side-door - drzwi na bocznej drodze do bunkra, także wymagające wysadzenia dynamitem.
6. Command Post (CP) - jeśli wybudowany, jest alternatywnym respawn punktem dla alies).
7. Krata boczna - krata ochraniające boczne do bunkra. Można przez nią strzelać do przeciwników po drugiej stronie, a także może być błyskawicznie zniszczona ładunkiem stachel.
8. Drugi respawn punkt axis (po wysadzeniu bramy głównej przez allies).
9. Bunker Control - centrum sterowania bunkrem - główny objective tej mapy.


# Taktyka allies #


Z pierwszego punktu respawn allies do gramy głównej prowadzą 3 drogi. Na prawo od spawna odchodzi najkrótsza droga do flagi axis (popularnie nazywana "krotką"). Na lewo biegnie główna droga do bramy ("main"), od której po pierwszym zakręcie oddziela się ścieżka, na której są skrzynki z amunicją i apteczkami ("biała"). Podążając nią można oto podłożyć dynami pod bramą główną, zanim dotrzemy do pierwszego spawna axis. Między mainem i krótką, jest drewniany łącznik zwany "kurnikiem". Tutaj jest też drabina prowadząca na antresolę biegnącą nad drogą główną i skręcającą wprost na bramę główną i wyjście z respa axis. Obojętnie, którędy uda im się to osiągnąć, allies muszą podłożyć dynamit pod "Main Gate". Po wybuchu bramy respawn punkt allies przenosi w miesjce, gdzie dotychczas odradzali się axis, którzy od tej pory będą respili się w środku bunkra, niedaleko "Bunker Controls". Po wysadzeniu bramy, droga do bunkra stoi otworem, aczkolwiek nie jest ona łatwa. Droga główna biegnie po dużej przestrzeni otwartej, gdzie alianci są narażeni na silny i skuteczny ostrzał wrogiego oddziału. Tuż za rozwaloną bramą są jednak również schodki, które prowadzą na oskrzydlającego przejścia ("drewniana"), które pozwala allies na wejście do bunkra górnym wejściem. Dobrze zorganizowana obrona axis, ze względu na układ terenu może łatwo zneutralizować krzyżowym ogniem i zatrzymać natarcie allies. Wówczas nie zostaje nic innego, jak udać się drogą boczną. odchodzi ona na lewo od spawna allies po wysadzeniu bramy głównej. Drużyna decydując się na to rozwiązanie, musi być gotowa poświęcić na to rozwiązanie sporą część czasu mapy. Po drodze do wysadzenia jest kolejna, mniejsza, tym razem boczna brama na drodze do bunkra. Tuż po niej trzeba zbudować CP, które jest kolejnym, alternatywnym respawn punktem allies. Jeśli drużyna axis ma dobrze zorganizowaną obronę, to tuż za CP wpadamy na kolejną barierę, w postaci kraty oddzielającej nas od bunkra. Po jej zniszczeniu, dynamitem lub satchelem, od głównej sterowni bunkra dzieli nas zaledwie kilka zakrętów korytarza. Aby jednak nie było tak dobrze, niedaleko znajdują się dwa wyjścia z respawn punktu axis. Obojętnie, którą drogę wybiorą alianci, muszą oni wysadzić dynamitem pod centrum sterowania bunkrem Braundorf, przed upływem wyznaczonego czasu.


# Taktyka axis #


Na początku mapy drużyna axis musi broni bramy głównej oraz znajdującej się tuż obok flagi w pierwszym spawnie. Na lewo od spawna biegnie również odnoga do CP oraz bocznego wejścia do bunkra, ale póki flaga nie jest zajęta przez allies, praktycznie niemożliwe jest przemknięcie tamtędy. Gdy pierwsza faza obrony się niepowiedzie, respawn punkt axis jest automatycznie przenoszony do wnętrza bunkra. Od tego czasu axis powinni skupić się na zablokowaniu trzech wejść do bunkra. O ile dość latwe jest to na wejściu bocznym, gdzie inżynier może zbudować kratę oraz CP, to trudniejsza sprawa jest na przedzie bunkra. Gdzie obok siebie znajdują się szerokie wejście prowadzące wprost do sterowni bunkra oraz mniejsze wejście na górze ("góra"), prowadzące okrężną drogą, z lewej strony wpadające do "Bunker Controls". Najbardziej narażone jest na ataki oraz wymagające największej uwagi jest jednak wejście główne, od którego dwa zakręty dzielą drużynę allies od sterowni bunkra. Sterownia, aczkolwiek położona blisko spawna axis, jest trudna do obrony, gdyż nie dość że prowadzą do niej 3 korytarze, to jeszcze dzięki schodom i podestom, żołnierze prowadzą ostrzał zarówno z góry, jak i z dołu. Bunkier mimo tego, że nie jest duży, sprawią wiele kłopotów drużynie broniącej.
Pobierz mapę Braundorf_b4

Artykuł napisany dla WolfekET.pl.
[Komentarzy: 0]   [Czytał: 3799]
Podobne artykuły
Nie znaleziono podobnych artykułów.
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas napisać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Losowe Zdjęcia
Nasi Partnerzy

ET:Legacy

http://etw-funzone.eu/

Zabijaka.pl - Zabójcza jakość, wystrzałowa cena

Pukawka

gamestv

Statystyki Strony
Osób online: 4
Zarejestrowanych: 3 276
Najnowszy User: Radeovi
Głównych Administratorów: 3
Administratorów: 4
Unikalnych wizyt: 7 661 178
Unikalnych wizyt dziœ: 603
Wszystkich artykułów: 141
Wszystkich newsów: 113
Wszystkich plików: 1 038
Wszystkich pobrał: 298 563
Wszystkich postów: 21 652
Wszystkich komentarzy: 1 873
Wszystkich zdjęć: 132
W cišgu ostatnich 24 godzin naszš strone odwiedziło 16 użytkowników:
mazak1, Google, Agressiv, hessu, ~MANIEK INO, Nescave, bossik, Wodzu, shizol, Intro, rash, Rcon, iLuminati, wieju, ~Paulaa, WujekGoogle

Najwięcej osób online (115) było dnia 27 grudzień 2012 r. o godzinie 22:10.