Tylko zalogowani mogš pisać w Shoutbox'ie.

hessu dnia 15.08.2017 o 11:59
Żyje tu jeszcze ktoś ?
hessu dnia 11.07.2017 o 14:16
W czym problem
hessu dnia 11.07.2017 o 14:15
?
Katalonczyk dnia 10.07.2017 o 20:48
pomocy https://wolfeket.pl/f
orum/viewthread.php?f
orum_id=16&thread_id=
2853
pento880 dnia 10.07.2017 o 20:17
pomocy, nie moge uruchomic et
mazak dnia 09.07.2017 o 09:17
toc etlegacy to to samo co et :)
hessu dnia 08.07.2017 o 17:05
Ta gra ma swoje lata a nadal sie wraca do gry
~wieju dnia 08.07.2017 o 15:36
troche :D
k4rw4n dnia 08.07.2017 o 15:12
Spoko :-) trochę ludzi gra ?
hessu dnia 08.07.2017 o 11:41
ET-Legacy jest to Aktualizacja gry najnowszy projekt ulepszony np w jezyku polski grafika itp ja sam osobiście korzystam z tej instalki tu masz link do pobrania https://www.etlegacy.
com/
PANEL LOGOWANIA
Zgubione has?o Nie masz u nas konta? Zarejestruj si? teraz!
Najnowsze Poradniki
Ostatnio Widziani
~Googleodchodzi
mazak5 godzin temu
RaStA LoVedzisiaj o 01:06
hessuwczoraj o 20:21
vudkaprzedwczoraj o 20:39
MrKubson93przedwczoraj o 15:45
anpoladeprzedwczoraj o 08:37
Goœci na stronie: 1 online

Mecze z GamesTV

Partnerzy

http://www.wolfeket.pl
Słowniczek
Napisane przez: laykaina
Data: 03 wrzesień 2011

Słowniczek


Każdy z nas niekiedy na pewno miał problem ze zrozumieniem jakiegoś skrótu używanego na serwerze... Bał się jednak zapytać co właściwie on znaczy bo ''Nie będę się pytał, bo wsi sobie narobię''. Dzisiaj pragnę Wam przedstawić słownik, w którym umieściłam najczęściej (wg. siebie) używane zwroty w grze Wolfensteain Enemy Terrotory.
Mam nadzieję, iż przyda się Wam (:


accaccuracy - Podawana w procentach ilość strzałów które trafiły w przeciwnika w stosunku do wszystkich wystrzelonych. Nie zawsze wysokie ACC oznacza dobrego skill'a ale z reguły im większe ACC tym lepiej.
aimcelność - Nie mylić z aimbotem. Ktoś ma dobry aim oznacza iż potrafi bardzo dobrze strzelać.
aimbotCzit umożliwiający bardzo celne strzelanie. Większość czitów jest wykrywana przez PB a osoba przyłapana na czitowaniu najczęściej dostaje bana na większość serwerów i ma etykietę lamera.
artPotocznie nazywane wsparcie artyleryjskie wzywane przez field ops'a. W przeciwieństwie do nalotu wzywamy je za pomocą lornetki i trwa znacznie dłużej.
bgbad game - Oznacza kiepsko rozegrany mecz.
cbclan base - Czyli baza klanów. Jedna z największych lig świata, gdzie prócz grania w et można znaleźć kilkanaście innych, np. cs, fifa itp. itd. (Strona www.clanbase.com)
clclan leader - Lider/szef/boss klanu.
clanPo polsku klan. Kilkuosobowa drużyna, nosząca ten sam tag.
clan wars mecze klanowe - Na serwerach z pass gdzie grają wyłącznie osoby z dwóch klanów. Z taktyką i przydzielonym ściśle funkcjami dla każdego gracza.
conf/cfgconfig - Czyli plik w którym są zapisywane wszystkie ustawienia gracza w grze.
cpcommand post - Umożliwia ustawienie drugiego spawn'a (chociaż nie zawsze) oraz przyspiesza regenerację paska mocy.
cvarchanged wariable - zmienna - Każde ustawienie w Wolfie, np rozdzielczość, czułość myszy to oddzielny CVAR który jest zapisywany w cfg, można je zmieniać w menu gry, w cfg lub w konsoli. Np. za czułość myszy odpowiada cvar sensitivity, za rozmycie tekstur cvar r_picmip. Niektóre wartości cvarów są limitowane przez PB i przekroczenie tych wartości powoduje wykopanie przez PB.
ffa free for all - Czyli serwer na który może wejść każdy gracz, grać jak chce i robić to co chce. Z reguły prowadzi to do niskiego poziomu gry na takim serwerze.
flame wars / flamingOkreślenie lamerskich dyskusji i konfliktów pomiędzy graczami, które niczemu dobremu nie służą.
fppfirst person perspective - Tym terminem określa się wszystkie gry, w których gra się z widoku oczu danego gracza. Do FPP zaliczamy wszystkie gry FPS.
fpsfirst person shooter - To gry FPS w których używa się różnych broni. Przykładowe gry to wolf, quake,cs, ut itp.
gggood game - Oznacza dobrze rozegrany mecz.
guidJest to specjalny numer generowany na podstawie cdkey. W Wolfie każdy gracz musi posiadać swój cdkey, jest on zapisywany w pliku etkey w katalogu etmain. GUID jest niezbędny do identyfikowania graczy przez PB. W przeciwieństwie do cdkey który jest znany tylko tobie i nie powinieneś go innym udostępniać, GUID może odczytać każdy (GUID jest wartością tylko do odczytu). Jest generowany na podstawie cdkey w taki sposób że na podstawie numeru GUID nie można odczytać jaki ktoś ma cdkey ale do każdego możliwego numeru cdkey może istnieć tylko jeden numer GUID, czyli taki GUID identyfikuje gracza. Oczywiście generować swój cdkey w ET można dowolną ilość razy, bo ET jest darmowe. Więcej na temat GUID'a w innym artykule ---> http://wolfeket.pl/readarticle.php?article_id=43
hp Stan zdrowia podczas gry, można go odczytać w lewym dolnym rogu ekranu.
hsheadshot - Strzał w głowę. Najskuteczniejszy sposób strzelania w Wolfie. Strzał w głowę zabiera 2-3 razy więcej obrażeń niż strzał w inne części ciała chociaż trudno jest uzyskiwać hs'y. Generalnie dobry gracz ma z reguły dość dużo hs'ów przy jednoczesnym częstym strzelaniu z broni.
ircChat, sposób komunikacji graczy poprzez wejście na dany kanał.
kill revieveLeczenie kolegów z małą ilością życia poprzez zabicie ich i wskrzeszenie.
klan (ang.clan) - Kilkuosobowa drużyna, nosząca ten sam tag.
lamer, lameOsoba która wywyższa się ponad innych chociaż reprezentuje niski poziom. Osoba nagminnie bluzgająca na innych, robiąca jakiś syf, często coś psująca w grze itp. Nie przyjmuje słusznej krytyki i nadal robi coś nie tak jak powinna. Również lamerem niektórzy określają nooby. Lamerskie mogą być np. jakieś zachowania (bluzganie na wszystkich bez powodu), lamerskie mogą być serwery, w ogóle wszystko może być lamerskie.
lmslast man standing - Jest to tryb gry. Wygrywa ta strona, w której zostanie ostatni żywy gracz. Tylko raz na samym początku odradzamy się, jeśli zginiemy to koniec, zostaje nam obserwowanie pola walki. Główne zadania są pominięte.
miotłaK43 lub garand inżyniera (z możliwością wyrzucana granatów na odległość - riffle grenade). Rozsądnie używana w odpowiednich miejscach na mapie to bardzo skuteczna broń. Jednak niektórzy gracze nie umieją pogodzić się ze śmiercią z owej broni wyzywają osobę używającej jej od noobów, lamerów itp. itd.
noobOsoba która gra stosunkowo długo w Wolfa jednakże wciąż reprezentuje bardzo niski poziom gry. Czasami używa się żartobliwie w stosunku nawet do doświadczonych graczy: You are noob - gdy komuś coś się nie uda.
npang. no problem - Nie ma problemu.
newbieŚwieżo upieczony gracz w Wolfa, osoba która dopiero zaczyna grać.
panzernoobOkreślenie na osobę która nie potrafi używać tego rodzaju broni. Jej użycie najczęściej kończy się zabiciem samego siebie. Na FFA bardzo często (niestety) określa się tym mianem osoby które bardzo dobrze się nią posługują, chyba ze względu na bardzo zabójczy charakter tej broni.
passpassword - Oznacza to po prostu hasło. Np. na serwer, na kanał na irc'u, ts.
pbPunkBuster - Program służący do wyszukiwania czitów i wykopywania za nie graczy z serwerów. Domyślnie instalowany razem z Wolfem. Swój cfg. trzeba z reguły mieć zgodny z PB aby nas nie kopało za niedozwolone ustawienia.
pfPanzerfaust - Chyba tłumaczyć nie muszę (:
ppliga Pif-Paf (http://www.pifpaf.pl)
ppl Gdy na serwerze gra np. 24 ludzi to często się mówi - Na serwerze jest 15 ppl.
pubpublic - Tryb ustawień serwera najczęściej używany do FFA.
qnetQuakenet - Największa sieć serwerów iRC dedykowana wyłącznie dla graczy. Z reguły większość najlepszych graczy różnych gier w Europie i Polsce przesiaduje często właśnie na Qnecie. (http://www.quakenet.org)
rconOpcja zarządzania serwerem lub administrator serwera.
readyProśba o wciśnięcie domyślnie F3 przez wszystkich graczy na serwerze w celu rozpoczęcia meczu. Jeśli jest ustawiona taka opcja na serwerze to bardzo często zdarza się że lamerzy lub nooby nie potrafią tego zrobić i mecz nie może się rozpocząć.
refreferee, sędzia - Osoba która dzięki posiadanemu hasłu otrzymanemu od administratora serwera, może zmieniać mapy, kopać innych graczy bez potrzeby votowania. Jeśli ref jest na serwerze to możecie się o tym dowiedzieć wpisując w konsoli /players. Przy refie będzie oznaczenie REF.
rw Rodger wilco - Popularny program używany przez klany do rozmawiania poprzez sieć. RW ma gorszą jakość przekazywanego dźwięku od ts'a ale mniejsze wymagania co do łącza.
skillUmiejętności danego gracza. W strzelaniu, poruszaniu się (movement skill), w orientacji, w znajomości Wolfa. Więcej na temat skilla w innym artykule ---> http://wolfeket.pl/readarticle.php?article_id=120
smgOkreśla się tym terminem bronie maszynowe jak thompson lub mp40. Podstawowe bronie w Wolfie.
spamstupid persons advertisement - Głupie ogłoszenie, obecnie oznacza tekst, który zaśmieca np. forum, konto e-mail etc.
sparsparing - Pojedynek klanów bądź drużyn amatorskich.
spawnMiejsce w którym odradzasz się po tym jak zginiesz.
skspawn kill - Zabijanie przeciwnika w ich własnym spawnie. (Na FFA niezbyt mile widziane, często dostaje się za to warna bądź od razu wylatujesz z serwa.)
stop flaming(z ang.) Przestańcie bluzgać się nawzajem.
swstopwatch - Jest to jeden z trybów walki, najczęściej spotykanym są kampanie a także rodzaj gry stosowany przy meczach klanowych.
Czym się różnią? Kampania składa się z kilku map, stopwatch z jednej. Grając w kampanie wybieramy stronę gry, która raczej się nie zmienia. Natomiast w sw gramy raz allies raz axis. Dokładniej mówiąc pierwsza drużyna musi w jak najkrótszym czasie wykonać zadanie. Kiedy wykonają zadanie czas zostaje zachowany i zmieniają się strony. Teraz druga strona atakuje i musi pobić czas poprzedniej. Wygrywa ta strona, która ma lepszy czas stopwatch.
teamsCzęsto rzucane na serwerach hasło "teams" oznacza prośbę o wyrównanie składów. Np. w axis jest 2 razy więcej graczy niż w allies wtedy kultura nakazuje wyrównać teamy. Oprócz tego teams oznacza porostu drużyny, zespoły.
thxthanks - Po polsku dzięki.
tjtrick jump - Długi skok dzięki któremu pokonujemy odcinek drogi w szybszym czasie lub dzięki któremu możemy się dostać do miejsc na mapie z pozoru niedostępnych.
tk team kill - Zabijanie przeciwnika z własnej drużyny (tego nikt nie lubi).
tlteam leader - Osoba odpowiedzialna za taktykę i dowodzenie klanu podczas meczu. TL-em jest z reguły CL ale nie zawsze tak jest. TL-em powinna być osoba doświadczona w Wolfie, znająca na wylot grę i dobrze by było żeby również była dobra skillowo gdyż jeśli w klanie jest TL to musi grać w meczach klanowych a CL nie musi gdyż może zajmować się wyłącznie organizacją klanu, np. rekrutacją itp. itd.
tsteam speak - Popularny program używany przez klany do rozmawiania poprzez sieć.
ventVentrilo - Program do komunikacji głosowej.
votegłosowanie - Np. w celu zmiany mapy, wykopania kogoś z serwera itp.
wawar arranger - Osoba odpowiedzialna za umawianie meczy i treningów z innymi klanami. W dużych i profesjonalnych klanach z reguły jest WA, gdyż CL ma zbyt dużo innych obowiązków i część swoich powinności przekazuje WA.
wh wallhack - Czit umożliwiający widzenie przez ściany.
wj wall jump - Skok umożliwiający przeskoczenie muru na Siwa Oasis.
xpOkreśla ilość punktów zdobytych w trakcie gry (przy grze w klanie nikt nie zwraca na to uwagi).Artykuł napisany dla WolfekET.pl.
[Komentarzy: 3]   [Czytał: 4900]
Podobne artykuły
Nie znaleziono podobnych artykułów.
Komentarze
tAc? dnia 05.09.2011 o 14:14
Bardzo podoba mi się ten artykuł. :) Sporo skrótów, które z pewnością przydadzą się każdemu!
laykaina dnia 26.12.2011 o 16:46
Mam taką nadzieję :)
RicO dnia 19.08.2013 o 22:19
layka brakuje tutaj cos jak krejn czy tez nejd:P
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 80% [4 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [żadnych głosów]
Dobre Dobre 20% [1 głos]
Przeciętne Przeciętne 0% [żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [żadnych głosów]
Losowe Zdjęcia
Nasi Partnerzy

SKmedix - Personal Website

3style

http://etw-funzone.eu/

Zabijaka.pl - Zabójcza jakość, wystrzałowa cena

Pukawka

gamestv

ET:Legacy

Statystyki Strony
Osób online: 1
Zarejestrowanych: 3 159
Najnowszy User: Niemyj
Głównych Administratorów: 3
Administratorów: 8
Unikalnych wizyt: 6 935 389
Unikalnych wizyt dziœ: 616
Wszystkich artykułów: 183
Wszystkich newsów: 175
Wszystkich plików: 1 037
Wszystkich pobrał: 264 029
Wszystkich postów: 22 151
Wszystkich komentarzy: 2 087
Wszystkich zdjęć: 131
W cišgu ostatnich 24 godzin naszš strone odwiedziło 4 użytkowników:
~Google, mazak, RaStA LoVe, hessu

Najwięcej osób online (115) było dnia 27 grudzień 2012 r. o godzinie 22:10.
Website hosted by SKmedix.pl